Siłownia w domowym zaciszu

Coraz więcej osób walczy o zdrową i wysportowaną sylwetkę. Zgrabne ciało dodaje pewności siebie oraz pomaga pozbyć się wielu kompleksów. Forma aktywności fizycznej powinna być jednak dostosowana do możliwości i stanu zdrowia. Na początku warto stawiać na delikatny trening, który pobudzi wszystkie partie mięśni. Przed każdą aktywnością fizyczną ważna jest odpowiednia rozgrzewka, która pomoże zapobiec bolesnym kontuzjom.

Siłownia w domowym zaciszu - tak czy nie?

Wiele osób szczególnie na początku drogi po wymarzoną sylwetkę czuje krępację przed ćwiczeniami w zorganizowanej grupie. W takiej sytuacji warto pomyśleć o stworzeniu siłowni w domu. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, gdyż ćwiczenia można wykonywać w dowolnym czasie, nie tracąc czasu na przejazdy. Własna siłownia to także większa mobilizacja do ćwiczeń. Najważniejszy jest odpowiedni dobór sprzętu. Internetowy sklep ze sprzętem sportowym: https://sport-blast.pl/ posiada bogatą ofertę urządzeń i akcesoriów, między innymi: - taśmy do ćwiczeń, - ciężarki, - ławki, - rowerki treningowe, - orbitreki, - obciążenie, - maty do ćwiczeń. Warto stawiać na produkty pochodzące od znanych i renomowanych producentów, które cechuje wysoka jakość wykonania, trwałość oraz ponadczasowość. Aby sprzęt służył jak najdłużej warto o niego odpowiednio dbać i w czasie użytkowania przestrzegać zasad wyznaczonych przez producenta. Pomieszczenie, w którym urządzona jest siłownia powinno być często wentylowane.

2022-02-22_160229

Kettlebell - sprzęt który doceniają kobiety oraz mężczyźni

Kettlebell to przedmiot, który warto mieć w swojej siłowni. W ostatnim czasie zyskuje on na popularności, ze względu na wszechstronne zastosowanie. Niewielkie rozmiary kryją zaskakującą wagę. Jest to świetny produkt do treningu siłowego, który ma aktywować wiele mięśni. Do wyboru są różne wersje wagowe, dzięki czemu każdy znajdzie produkt odpowiedni dla siebie. Kettlebell można wraz z matą zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd, aby nie stracić rytmu regularnych ćwiczeń.

2022-02-22_160427

Akcesoria przydatne podczas treningu

W czasie wysiłku fizycznego ogromne znaczenie ma odpowiednie nawodnienie. Doskonałym wyborem będzie pojemny bidon, w którym można przechowywać schłodzoną wodę, napój izotoniczny bądź gotową odżywkę białkową. Na rynku dostępne są także kremy przyspieszające spalanie tłuszczu oraz zwalczające cellulit. Świetnym rozwiązaniem jest monitorowanie poszczególnych aktywności poprzez opaskę sportową. Zegarek mierzy ilość spalonych kalorii, czas treningu oraz pokonany dystans.