Pluskwy w domu? Nie, trzeba je wyplenić

Wiadomo nie od dzisiaj, że pluskwy to bardzo szkodliwe i uciążliwe małe żyjątka. Pojawiają się w hotelach, domach, biurach i gryzą aż do krwi. Ukąszenia po pluskwach straszliwie swędzą i są bardzo dokuczliwe. Lepiej od razu zabrać się za ich tępienie, nie czekając aż staną się ogromnie uciążliwymi lokatorami naszych domów oraz mieszkań. Pluskwy to paskudne żyjątka, których koniecznie należy bardzo szybko się pozbyć, nie są one na pewno niezbędne do życia. Wręcz przeciwnie. Żyją w szparach i ciemnych miejscach, a na żer wychodzą w nocy. Co 3-4 dni gryzą, pijąc ludzką krew, która jest dla nich pożywieniem. I mogą nie tylko narobić człowiekowi brzydkich czerwonych śladów na całym ciele, lecz również roznoszą choroby. Są to stworzenia, które roznoszą bakterie gronkowca złocistego i mogą doprowadzić do bardzo poważnych i niebezpiecznych dla ludzkiego życia chorób. Pluskwy często przywozimy do domu z hoteli, hosteli, wszelkich podróży służbowych. Nieraz są one obecne w pociągach, autobusach oraz tramwajach. 

Pluskwa domowa(2)

Jak tępić pluskwy?

Na pewno nie samodzielnie, lecz z pomocą specjalistycznych firm. Dzięki nim zwalczanie pluskiew będzie szybkie oraz skuteczne. Ostatnio szczególnie pomocne stało się wymrażanie pluskiew ciekłym dwutlenkiem węgla - to metoda innowacyjna i ogromnie popularna, a także nie jest bardzo droga. Jest to metoda szybka, łatwa oraz nieszkodliwa dla ludzi Warto po nią sięgnąć, aby raz na zawsze pożegnać te uprzykrzające życia robaki. Można próbować samodzielnie tępić pluskwy sprayami i różnymi proszkami, szczególnie w łóżku oraz okolicach łóżka, jednak ta metoda jest bardzo trudna i może być niezbyt skuteczna. Poza tym takie spraye mogą być szkodliwe dla zwierząt domowych, lepiej zatem powierzyć tępienie pluskiew specjalistom. Samodzielnie należy wytrzepać pościele, koce i narzuty, wyprać je w wysokiej temperaturze. Na słońcu pluskwy szybko giną, dlatego warto pościele wyłożyć na kilka godzin na balkonie.

Podsumowując

Te robaki są szkodliwe i uciążliwe. Należy szybko się ich pozbyć. Jeśli zadomowią się w domu to trzeba będzie rugować je z użyciem specjalistycznych metod. I to jest na pewno sprawa godna uwagi - może skończyć się na wyrzuceniu z domu mebli oraz sprzętów. Pluskwy są niezwykle żywotne, a ich obecność to sąsiedztwo ogromnie uciążliwe. Potrafią przechodzić z mieszkania do mieszkania i zatruć życie każdemu. Pluskwy w Polsce mnożyły się na potęgę w I połowie XX wieku, jednak początek XXI wieku to plaga tego robaka. Plaga, którą trzeba szybko zwalczyć.