Montaż pokrycia Sali weselnej

Montaż pokryć dachowych ma ściśle określony schemat. Cały proces rozpoczyna się od skrupulatnego określenia geometrii więźby dachowej. Ekipa fachowców ma za zadanie wykryć odchylenia od pionów, poziomów czy płaszczyzn. Przeprowadza się wówczas porównanie przekątnych połaci dachowych. Muszą być one bowiem perfekcyjnie równe.

okna Rzeszow

Pokrycie sali weselnej blachą

 
Ponadto kontroli podlegają także kąty oraz grzbiety krokwi. Przed przystąpieniem do krycia dachu należy zniwelować wszelkie odchyłki. Tym samym niezbędna jest ewentualna naprawa więźby dachowej, a także podłożenie dodatkowej warstwy podkładki dystansowej. W ekstremalnych sytuacjach należy poprosić o pomoc cieślę. Kolejny krok to montaż izolacji przeciwwilgociowej. Na tym etapie niezbędne jest oczywiście przygotowanie rusztu pod pokrycia z blach profilowanych. Warto zaznaczyć, iż jedynie kilka pokryć blaszanych może być przytwierdzonych do nośnej konstrukcji dachu. Najpierw powinno się pomyśleć o stworzeniu izolacji przeciw wilgoci. Można ją wykonać z folii wstępnego krycia. Następnie należy wykonać ruszt nośny pod panele z płaskiej blachy. Prace dekarskie muszą być poprzedzone przygotowywaniem otworów na elementy przechodzące wprost przez połać. Elementami tymi mogą być na przykład przewody czy kominki wentylacyjne. Po wypełnieniu obowiązków związanych z tym etapem przychodzi czas na kolejne prace. Całość rozpoczyna się od obróbek blacharskich. Konieczne jest zamontowanie pasu nadrynnowego i haków rynnowych. Uprzednio trzeba koniecznie zainstalować kratki osłaniające wlot powietrza. Po intensywnych przygotowaniach możemy przechodzić do konkretnego działania. Płaską blachę łączy się, a możliwe jest to dzięki zawijaniu krawędzi arkuszy. Blachodachówki układa się na zakład i przytwierdza do łat. Do tej czynności preferowane są wkręty wraz z uszczelkami. Na koniec niezbędne jest wykończenie narożników dachowych odpowiednio dobranymi i wyprofilowanymi obróbkami.

Firma Hydromax - to przykładowa firma z okolic Rzeszowa, która w ofercie posiada krycie blachą.
 
W każdej dziedzinie życia najważniejsze są szczegóły, tak bywa i z montażem pokryć dachowych. Wskazane jest zamontowanie ław przeciwśnieżnych. Montaż pokryć dachowych Rzeszów zaleca zaopatrzenie się w stopery.